Nasze narzędzia pracy

Nasze narzędzia pracy. By uzyskać jak najlepsze rezultaty Państwa slajdy, filmy i średni format skanujemy skanerami najnowszej generacji – Nikon Super Coolscan 9000 ED. Fotografie i dokumenty skanujemy na skanerze Epson Perfection v33. Wydruki wielkoformatowe realizujemy na najprawdopodobniej najlepszej drukarce wielkoformatowej Epson Stylus Pro 9900.

 Nikon 9000 ED – do slajdów, filmów i średniego formatu.

Obiektyw Nikkor ED

Pojedynczym elementem o największym znaczeniu dla jakości uzyskiwanych skanów jest obiektyw. Jak można oczekiwać od światowego lidera w technologii optycznej, firma Nikon zaopatrzyła każdy z oferowanych przez siebie skanerów do filmów w obiektywy o najwyższej jakości. W porównaniu z obiektywami ze zwykłego szkła, nasze obiektywy ze szkła typu ED (Extra-low Dispersion — ekstra-niska dyspersja) charakteryzują się nadzwyczajną ostrością, plastycznością i kontrastem, a także wyjątkowym przenoszeniem kolorów i nasycenia oraz dokładnością i to na całym obrazie. Żaden producent skanerów nie może zapewnić takiego poziomu jakości optyki.

Zespół diod (LED) – chłodne i dokładne źródło światła

Dokładność odwzorowania skanera
3 x CCD

W większości konkurencyjnych skanerów jako źródło światła wykorzystywane są lampy halogenowe lub fluorescencyjne, które nie dość, że muszą się długo rozgrzewać, to jeszcze mogą uszkodzić film wydzielanym ciepłem. Skanery serii COOLSCAN to jedyne skanery wykorzystujące LED jako źródło światła. LED są stabilnym i precyzyjnym źródłem światła, nie wymagają konserwacji ani nagrzewania i tym samym nie powodują ryzyka uszkodzeń filmu spowodowanych wydzielanym ciepłem. Oświetlenie LED zapewnia także stabilność charakterystyk kolorów, co wpływa na wierność reprodukcji.

System zarządzania kolorami – Nikon Colour Management System

Zarządzanie kolorami
Colour Management

System zarządzania kolorami Nikon Colour Management System (Nikon CMS) zapewnia powtarzalną dokładność reprodukcji danych obrazu na monitorach i wydrukach. To funkcjonalne narzędzie umożliwia manipulowanie kolorami w kalibrowanych przestrzeniach RGB przed przesłaniem danych do aplikacji głównej. Profile, szczegółowo uwzględniające charakterystyki kolorów i urządzeń wyjściowych (monitor lub drukarka), zapewniają najwyższą dokładność kolorów niemal w każdym środowisku pracy. Każdy skaner serii COOLSCAN jest kompatybilny ze standardami ICC (International Colour Consortium) wersja 4.

Technologia Digital ICE 4 Advanced ™

Digital ICE + ROC + GEM + DEE
Digital ICE + ROC + GEM + DEE

Jedna z najlepszych na świecie optyka Nikona oraz nowatorskie rozwiązanie oświetlenia pozwalają lepiej zoptymalizować komponenty Digital ICE Advanced™ i zapewnić doskonałą obsługę technologii automatycznej korekcji obrazu w skanerach firmy Nikon.

Wersje skanerów do filmów COOLSCAN są pierwszymi na rynku, które w ramach jednego pakietu oferują oprogramowanie pozwalające na korekcję cyfrowego obrazu: Digital ICE™ (cyfrowy retusz), Digital ROC™ (rekonstrukcja barw), Digital GEM™ (redukcja ziarnistości) i Digital DEE™ (rozszerzenie dynamiki ekspozycji). Oprócz doskonałej korekcji obrazu, możliwości tych technologii służą także do poprawienia wydajności przedsiębiorstwa w aspekcie czasu i kosztów.
Wszystkie teksty oraz zdjęcia zostały zaczerpnięte ze strony producenta skanera www.nikon.pl .

Epson Stylus Pro 9900 – druk wielkoformatowy najwyższej klasy.

Drukowanie fotografii i reprodukcji
Epson Stylus Pro 9900

Najwyższy standard w drukowaniu o szerokości do 44 cali oraz lepsza niż kiedykolwiek i w jakiejkolwiek innej drukarce jakość wydruków kolorowych oraz czarno-białych. Odkryj najszerszą gamę kolorów dzięki najnowszym atramentom Epson UltraChrome™ HDR. Doświadcz nowych standardów w drukowaniu dzieł artystycznych. Najlepsze wyniki pracy dzięki 11 oddzielnym atramentom zawierającym takie barwy jak zieleń i pomarańcz pozwalające na poszerzenie gamy kolorów i zapewniające gładsze przejścia tonalne oraz gradacje.

Jego najważniejsze cechy:

  • Maksymalna rozdzielczość 2880 dpi;
  • Najszersza gama kolorów, 11 kolorowych atramentów pigmentowych Epson UltraChrome HDR;
  • 10-kanałowa głowica drukująca Epson MicroPiezo TFP™; najwyższa precyzja, niezawodność i jakość obrazu;
  • Najwyższa jakość, płynne gradacje oraz redukcja ziarnistości.

Epson Perfection V33 – do fotografii i dokumentów.

Skaner fotograficzny Epson Perfection V33
Skanowanie fotografii i dokumentów – Epson Perfection V33

To profesjonalne narzędzie do skanowania obrazów i zdjęć o dużej rozdzielczości.

Jego najważniejsze cechy:

  • Wysoka rozdzielczość skanowania 4800 × 9600 ppi i 48-bitowa głębia barw;
  • Doskonałe odtwarzanie tonów dzięki gęstości optycznej 3.2 DMax;
  • Odświeżanie wartościowych wspomnień dzięki korekcie barw Epson.
 Nasze narzędzia pracy

Mamy nadzieję, że nasze narzędzia pracy spełniają Państwa oczekiwania. Dobór sprzętu miał na celu uzyskanie najlepszych rezultatów. Nie tworzymy tanich reprodukcji . Nie jest naszym celem szybkie i tanie skanowanie. Chcemy zaspokoić potrzeby wymagającego klienta. Serdecznie zapraszamy.